Práce ve výškách a nad volnou hloubkou je jednou z nejnebezpečnějších činností, při které hrozí riziko vážných zranění nebo smrti. Nejčastějším důvodem pádu je pak selhání lidského faktoru. Díky dekádám zkušeností s bezpečnou práci ve výškách Vám pomoci identifikovat konkrétní místa a konkrétní rizika. V případě, že zdroj nebezpeční nelze odstranit, navrhneme řešení, jak se pro němu chránit.
Se selháním lidského faktoru je třeba vždy počítat. Chyby se stávají, člověk není vždy 100% soustředěný, postupy operací se mění se změnami zařízení, dochází k úlekům, nepozornosti, zbrklosti. Každý dělá chyby. A chyby při práci ve výškách mají katastrofální následky. Naše řešení horizontálních jistících systémů umožňuje pracovníkovi ve výškách se na začátku cesty „přicvaknout“ a pak už se může 100% soustředit na svou práci ať už je jedná o práci na římse, jeřábové dráze, na stavbě či ploché střeše. Dle normy ČSN EN 795:2012, typ C .
Horizontální jisticí systém s průběžným kotvicím vedením garantuje vysoce bezpečné a komfortní řešení. Při vysoké frekvenci pohybu pracovníků po horizontálních drahách ve výšce v provozu doporučujeme, pro jejich ještě bezpečnější pohyb, opatřit cesty jisticími systémy s průběžným kotvicím vedením. Jištění na těchto systémech je uživatelsky velmi komfortní a eliminuje riziko selhání lidského faktoru. Pracovník v postroji se nemusí přepojovat polohovacím nebo spojovacím prostředkem do různých kotevních bodů na ose, ale již při nástupu na dráhu, z bezpečného bodu, kde nehrozí pád, propojí svůj postroj vhodným způsobem s jezdcem na ocelovém lanku systému. Pracovník má tak po celou následnou dobu volné ruce k práci a pohybu a díky jezdci se může libovolně pohybovat po celé dráze systému bez jakéhokoli omezení, přičemž je plně jištěn v případě pádu.
Při zpracování analýzy bereme v potaz jak standardní situace plynoucí s nastavených pracovních postupů, tak i situace nestandardní a kritické, např. výpadek proudu, výrobní špičky, technologické odstávky apod. V každém případě započítáváme i rizika spojení s novými a nezkušenými zaměstnanci. Každý provoz podrobíme procesem identifikace rizik s následným výběrem vhodné ochrany proti pádu. Vždy na základě individuálních potřeb, povahy prostoru a účelu pohybu pracovníků.
Často slýcháme, že při větším množství pracovníků, případně při jejich fluktuaci, bývá složité zabezpečit ihned všem dostatečně kvalitní školení a trénink na správné používání všech jisticích prostředků. Čím jednodušší tedy celý jisticí systém je, tím snazší je správné a dostatečné zaškolení všech uživatelů nejenom naším specialistou při předání, ale následně i dostatečné zodpovědnou osobou v provozu. Zajišťujeme i průběžná školení personálu a stále oblíbenější variantou je videozáznam školení přímo z konkrétního provozu a konkrétních jistících systémů.
Systém ochrany proti pádu doplněný o technologický postup práce ve výškách s plánem vyproštění a pravidelným školení pracovníků. Chcete s tím pomoci?
Vaše kontaktní údaje zpracujeme dle našich zásad pro zpracování a ochranu osobních údajů. |
Osobní ochranu proti pádu z výšky můžeme rozdělit do dvou základních typů. Zádržný systém, který znemožňuje pracovníkovi přístup do prostoru, kde hrozí riziko pádu. Nebo systém zachycení pádu, na kterém pracovník vykonává ve výšce svou činnost, v případě pádu ale pracovníka systém bezpečně zachytí, přičemž minimalizuje délku jeho pádu. Zádržný systém zabraňuje jakémukoli pádu pracovníka, je proto vždy preferovaným řešením. Zdaleka ne všechna prostředí ale tuto variantu umožňují. V takových případech skvěle poslouží flexibilnější varianta systému pro zachycení pádu.
Děkujeme za Váš zájem o naši práci. Snažíme se našim parterům pomáhat nejen na konkrétních projektech, ale také v jejich rozvoji.
Dovolte nám Vás inspirovat a informovat.
Občasník s novinkami |
Oborové zajímavosti |
Více ukázek realizací |
Uložte si náš kontakt |